Меню Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіцій канал Укргідроенерго на YouTube

Каховська ГЕС

Каховська ГЕС розташована на Дніпрі – головній водній артерії України. Будівництво Каховської ГЕС стало другою сходинкою у створенні Каскаду Дніпровських гідроелектростанцій

Характерними особливостями Каховського гідровузла є безпосереднє розташування  земляної греблі висотою 30 м на мулах, а також закритий розподільчий пристрій.

Геологічні умови створу ГЕС складні і різноманітні. Всі бетонні споруди розташовані на дрібнозернистих пісках. Русло ріки перекрите земляною греблею, в основі якої під невеликим шаром піску залягає товща лиманно-морського мулу від 2 до 7 метрів.

Метою будівництва Каховського гідровузла було забезпечення стійких врожаїв сільськогосподарських культур на півдні України, подальший розвиток високопродуктивного тваринництва та підвищення виробництва гідроелектростанції для сільського господарства і промисловості.

Також важливим завданням створення Каховського гідровузла було покращення судноплавства на Дніпрі. Впровадження Каховської ГЕС покращило баланс потужності об'єднаної енергосистеми України та підвищило надійність її роботи.

Через гідровузол проходять стратегічні автомобільний і залізничний мостові переходи.