Меню Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіцій канал Укргідроенерго на YouTube

Дніпровська ГЕС

Дніпровська ГЕС – перша та найпотужніша із шести гідроелектростанцій, побудованих на р. Дніпро.

Будівництво ГЕС розпочалось в березні 1927 року.  1 травня 1932 року був введений в експлуатацію перший гідроагрегат. В січні 1939 року, після введення в експлуатацію останнього, дев’ятого гідроагрегату Дніпровська ГЕС досягла проектної потужності – 560 тис. кВт.

До початку Великої Вітчизняної війни Дніпровська ГЕС виробила 16,9 млрд. кВтг електроенергії. У роки війни споруди гідроелектростанції були зруйновані, гідроагрегати виведені з ладу.

На відновлення Дніпровської ГЕС були застосовані принципово нові на той час наукові і технічні рішення.

У 1950 році, після реконструкції ГЕС, було введено в експлуатацію останній, 9-й гідроагрегат. Потужність Дніпровської гідроелектростанції досягла 650 тис. кВт, що перевищило довоєнну на 16%.

Прагнення підвищити ефективність використання гідроенергоресурсів р. Дніпро, а також зростання дефіциту пікової потужності в об'єднаній енергетичній системі півдня, викликали необхідність розширення Дніпровської ГЕС. У 1980 році, під час введення в експлуатацію восьмого, останнього агрегату було завершено будівництво Дніпро ГЕС -2, загальною потужністю 887,6 МВт.

Сумарна потужність 18 гідроагрегатів Дніпровської ГЕС на той час склала 1538,2 МВт.

Будівництво греблі та створення Дніпровського водосховища призвело до підняття рівня води у верхньому б’єфі та затоплення дніпровських порогів, що забезпечило наскрізне судноплавство до Чорного моря.