Меню Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіційна сторінка Укргідроенерго на Facebook Офіцій канал Укргідроенерго на YouTube

Ми робимо енергію з води

ПрАТ «Укргідроенерго» – найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, що включена до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки, сумарні активи яких становлять 70 відсотків від загального показника у держсекторі. До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер: Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС. Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2 в процесі підготовки до будівництва. У 2017 році загальна кількість гідроагрегатів на станціях Товариства становила 103, а їх сумарна встановлена потужність досягла 5 747 МВт. Компанія постійно динамічно розвивається та забезпечує покриття пікових навантажень, регулювання частоти та потужності, мобільний аварійний резерв в об’єднаній енергосистемі України.

Починаючи з 1996 року компанія за власні та кредитні кошти Світового Банку успішно реалізує Проект реабілітації гідроелектростанцій.

В Україні вперше впроваджено автоматизовану систему контролю безпеки гідротехнічних споруд на Київській, Кременчуцькій та Каховській ГЕС. Встановлення нових екологічно чистих гідротурбін покращило якість річкової води, що використовується численними промисловими, сільськогосподарськими та житловими споживачами Дніпровського регіону, в якому мешкає майже 30 млн чоловік.

У 2007 році на всесвітньому форумі керівників у м. Нью-Йорк (США) ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до складу 100 кращих підприємств світу, які проводять реконструкцію обладнання та споруд.

У грудні 2009 року введено в експлуатацію найпотужніший в Європі перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС, у 2014 році - введено другий гідроагрегат, у 2016 відбулося введення третього гідроагрегату. Сумарна потужність на сьогодні складає 972 МВт в генераторному режимі та 1263 МВт в насосному режимі. За проектом Дністровська ГАЕС має стати найбільшою гідроакумулюючою станцією Європи і шостим за масштабами проектом гідроенергетики у світі. Станція дозволить зміцнити енергетичну конкурентоспроможність України, зміцнити енергетичну безпеку, врегульовувати графік навантажень в енергосистемі відповідно до світових стандартів співвідношення базової та пікової потужностей, а також стати своєрідним аварійним резервом електроенергії.

За вагомі трудові здобутки ПрАТ «Укргідроенерго» у 2006 та 2008 роках визнано переможцем Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу України» в номінації «Підприємство».

У 2009 та 2010 році за результатами оцінки фінансово-економічної діяльності проекту «ТОП 100. Рейтинг кращих Компаній України» ПрАТ «Укргідроенерго» увійшло до сотні кращих компаній України.

ПрАТ «Укргідроенерго» також визнано підприємством 2010 року за досягнення переваги над конкурентами та посіло четверте переможне місце серед 350 000 підприємств України, що підтверджено цифрами державної статистики та аудитом рейтингу.

Компанія вже котрий рік поспіль знаходиться серед лідерів найбільших платників податків Київської області та наповнює коштами районний бюджет Вишгородщини майже на 40%. За підсумками 2010 року ПрАТ “Укргідроенерго” посіло друге місце серед найбільших за обсягом підприємств платників податків області.

За результатами фінансово-економічної діяльності у 2016 році чистий прибуток ПрАТ “Укргідроенерго” склав 2,210 млрд. грн. За підсумками роботи у 2016 році товариство сплатило до бюджету зобов’язань на суму 1,757 млрд грн, що втричі більше показника 2015 року.  Також у 2016 році компанія сплатила у бюджет 0,327 млрд грн дивідендів.

Впродовж 2017 року Товариство продовжувало реалізовувати заходи передбачені Програмою розвитку гідроенергетики на період до 2026 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.07.2016  № 552-р.

Вже більше двадцяти років успішно реалізуються великомасштабні проекти реконструкції та модернізації всього обладнання та гідротехнічних споруд станцій  ПрАТ "Укргідроенерго" і на початок 2018 р.  реконструйовано  68 гідроагрегатів. Завдяки цьому на 30-40 років подовжується термін експлуатації обладнання  ГЕС, збільшується потужність гідроелектростанцій, суттєво підвищується безпека експлуатації обладнання та споруд, забезпечуються  вимоги охорони навколишнього природного середовища, створюються та поліпшуються сучасні умови праці.

У 2017 році продовжувалася реалізація будівництва Канівської ГАЕС – одного з найбільш пріоритетних проектів ПрАТ “Укргідроенерго” в найближчій перспективі. Канівська ГАЕС має стати третьою гідроакумулюючою електростанцією ПрАТ "Укргідроенерго" разом із Київською та Дністровською ГАЕС. Ведуться проектні роботи по будівництву Каховської ГЕС-II та монтажні роботи по  другій черзі будівництва Дністровської ГАЕС (гідроагрегат №4).

Сумарна встановлена потужність гідроелектростанцій Товариства на 01.01.2018 р.  становить 5747,6 МВт (103 гідроагрегати). Гідроелектростанціями  Товариства в 2017 році вироблено 9 969,317 млн. кВт. год. електроенергії, що забезпечило отримання товарної продукції на суму  5 716 400 тис. грн. без ПДВ.

Аналіз фінансових показників ПрАТ «Укргідроенерго» за останні роки підтверджує стабільний фінансовий стан і позитивну динаміку розвитку товариства. Чистий дохід (виручка) товариства у 2017 році склав 5,7 млрд.грн. Чистий прибуток за результатами 2017 року - 1 465,5 млн. грн.

За результатами аналізу показників 2017 року в Офісі великих платників податків  було визначено топ-100 найбільших платників у державі, серед яких і ПрАТ "Укргідроенерго".

103 гідроагрегати
Всього на станціях
компанії
1387 одиниць сучасної техніки
Введено в експлуатацію
68 гідроагрегатів
Реконструйовано
5747 МВт
Сумарна встановлена потужність
5716400 тис грн
Чистий дохідвід реалізації продукції у 2017 році
1465 млн грн
Чистий прибуток у 2017 році